Külgvankrite motokrossi 2023. aasta maailmameistrid on Vanluchene ja Musset

2023. aasta külgvankrite motokrossi maailmameistritiitli ja viimase etapi Prantsusmaal, Castelnau de Levis võitsid Marvin Vanluchene/Nicolas Musset (nr 2, Belgia/Prantsusmaa).

Vanluchene/Musset meistritiitel sai kindlustatud juba esimese sõiduga mida nad kohe algusest saadik juhtisid ning kui nende põhikonkurendid Etienne Bax/Ondrej Cermak (nr. 82, Holland/Tšehhi) kolmandal ringil sõidu tehnilistel põhjustel üldse katkestasid said Vanluchene/Musset juba kergemalt hingata ning sõidu finišis lisaks sõidu võidule ka tiitlit tähistada.

Teise koha said MM-üldarvestuses seega Bax ja Cermak ning kolmanda koha Koen Hermans/Ben van den Bogaart (nr. 3, Holland).

Bax/Cermak jäid sellel hooajal üldse tiitlita, sest ka Hollandi meistrisarjas jäid nad teiseks, seal olid neist paremad Hermans ja van den Bogaart.

Bax/Cermak-ule sai saatuslikuks hooaja kehv algus kui uue vedrustuse lahendusega ei leitud kiirust ning oldi sunnitud katkestama tehniliste probleemide tõttu nii mõnigi võidukihutamine, vaata ka: Avalikustati Bax/Čermák 2023. aasta võistlustsikli pildid

Eestlastest saavutas parima koha Gert Gordejev/Aivar van de Wiel (nr. 151) kes oli sarja üldkokkuvõttes 19.

Hea üllatuse valmistasid meie lõunanaabrid, lätlastest vennad, kõigest 17-aastased Daniels Lielbardis/Bruno Lielbardis (nr. 101) kes platseerusid oma esimesel hooajal punktiarvestuses kõrgele 5. kohale.

MM üldkokkuvõtte kolm paremat.

Eesti korvipaaridest olid Prantsusmaal kohal Tanel Reesna ja Sten Niitso. Nende hea esitluse rikkus laupäevane ajasõit kus mehed tegid ühel topelthüppel läbi hirmuäratava õhulennu ja maandumise mis neid kvalifikatsioonist üldse kõrvale jättis, pühapäeval olid nad esimeses sõidus stardis ja said 22. koha kuid eelmise päeva põrutus teise starti enam tulla ei võimaldanud.